مشاوره رایگان : 021-36619524

عایق کاری

عایق کاری چیست؟

مقصود از عایق کاری جلوگیری از ورود و خروج عامل یا عواملی از داخل به خارج یا بلعکس است این عوامل عبارت اند از:

  1. صوت
  2. حرارت
  3. رطوبت

انواع عایق:

  1. پشم شیشه :  یک عایق معدنی است و همانطور که از نامش پیداست از ذوب شیشه بدست می آید. عایق پشم شیشه علاوه بر اینکه به عنوان عایق حرارتی از انتقال سرما و یا گرما به داخل ساختمان جلوگیری می کند، تا حد زیادی مانع از انتشار صوت شده و آسایش را برای ساکنین به ارمغان می آورد. در کنار این مزایا، عدم مقاوت در برابر نم و رطوبت یکی از عیوب این عایق محسوب می شود زیرا در صورت نفوذ آب به این الیاف، قارچ و باکتری در آن ها رشد خواهد نمود.

2. پشم سنگ: این عایق از سنگ بازالت که نوعی سنگ آتش فشانی است تهیه می شود و به صورت الیاف فشرده مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند دما را تا ۸۲۰ درجه سانتی گراد تحمل کند حدود ۹۷ درصد عایق پشم سنگ را الیاف و حدود ۳ درصد آن را رزین تشکیل می دهد.

3.فوم پلی استارین: عایق صوتی یونولیت برای عایق کاری سقف و دیوارها استفاده می شود و نقش بسزایی در کاهش سر و صدا دارد.

4.فوم شانه تخم مرغی: این عایق اغلب در استدیو ضبط صدا و مکان هایی که نیاز به عایق صوتی مناسب دارد استفاده می شود.

5.الاستومری: این عایق از نیتریل فوم ساخته می شودساختار سلول بسته آن، مقاومت این عایق را در برابر آب، حرارت و صوت بالا برده است مقاومت این عایق در برابر سرما و گرما بالاست و به دلیل عدم نفوذ آب در آن، امکان رشد قارچ و باکتری وجود ندارد. قیمت عایق الاستومری در مقایسه با عایق های حرارتی نظیر پشم سنگ یا پشم شیشه بیشتر است اما دیگر نیازی به پوشش ندارند.

6.پلی یورتان: این عایق پلیمری از ایزوسیانات و ترکیبهای هیدروژن دار است که بسیار سبک می باشد. هدایت حرارتی این عایق نسبت به عایق های دیگر بسیار کمتر است انعطاف پذیری این فوم به حدی بالاست که برای درزگیری شکاف های ساختمانی می توان از آن استفاده نمود.

7.ایزوگام: یکی از رایج ترین عایق های رطوبتی در ساختمان است که به صورت رولی تولید شده و با چسب های مخصوص و یا با استفاده از حرارت به سطوح مختلف چسبانده می شود این عایق برای عایق کاری سقف و یا کف مکان های مرطوب مانند حمام و سرویس بهداشتی استفاده می شود. 

جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در هوم سرویس تماس حاصل فرمایید.
Call Now Buttonمشاوره رایگان